Buradasınız : Anasayfa
Türkçe
English
Perşembe, 25.04.2019
06.07.15 | 12:12 zaman: 4 Yıl

BOLOGNA SÜRECİ VERİ GİRİŞLERİ DEĞERLENDİRME VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI. 03.07.2015 Cuma

 

BOLOGNA SÜRECİ VERİ GİRİŞLERİ DEĞERLENDİRME VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.  03.07.2015 Cuma

 

Bologna Eşgüdüm Komisyonu (BEK) Başkanı Prof. Dr. Mahir KADAKAL ve BEK üyeleri, Üniversitemizin dekanları, enstitü müdürleri, UBYO/MYO müdürleri katılımıyla 3 Temmuz 2015 Cuma günü saat 14:00’da Güre yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

 

Rektör Yardımcısı ve Bologna Eşgüdüm Komisyonu (BEK) Başkanı Prof. Dr. Mahir KADAKAL yaptığı konuşmada “Türkiye olarak bu süreçte belirlenen hedeflerde bir hayli aşama kaydedildi. Bologna Süreci açısından ülkemizin ve Üniversitemizin karnesi oldukça olumludur. Ancak hedeflenen en iyi seviyeye ulaşılamamıştır. Bu sebeple veri girişlerinin sürekli gündemde tutulması gerekmektedir” diyerek konuşmasına slogan niteliğindeki şu cümleyle son verdi: “Bologna uzmanlarının sık sık tekrarladığı konu şudur: Bologna Süreci, sadece BEK Başkanı veya bu sürecin takibatını yapan birim ve kişilerin işi değil bütün öğretim elemanlarının yükümlülüğüdür!”

 

Daha sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanı Doğan TUNÇ, Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden Ders Öğretim Planlar ve Program Çıktıları uygulamalarını ve yaşanan sıkıntıları anlattı. Ne tür eksikliklerin olduğunu, sistem üzerinden örnekler vererek anlattı.  “Bologna Süreci Veri Girişlerinde önemli olan sürekliliğin algılanması ve periyodik kontrollerin yapılmasıdır” diyerek sunumunu bitirdi.  

 

 

  Bologna_1.jpgBologna_2.jpg